Letošní rok je BS soutěží písničkářů. Této se smí zúčastnit každý písničkář, bez rozdílu věku, barvy pleti, vlasů i nehtů, výšky a váhy, politického či náboženského vyznání.
Přihlásit se mohou písničkáři z jakéhokoliv kouta naší země, ba dokonce i zemí jiných.
Soutěže písničkářů se smí zúčastnit i dua, ovšem pouze ta, ve kterých se na tvorbě vlastních písniček podílí oba muzikanti, či zpěváci.

PŘIHLÁŠKA
     Přihlášku najdete v nabídce v "menu". Tu, řádně vyplněnou, zašlete na mailovou adresu chfcj@seznam.cz, nejpozději do 30. září 2009. Upozorňujeme, že pořadatel má při sestavování dramaturgie a případného nadměrného zájmu uchazečů, právo sám si vybrat, koho do soutěže pozve a koho nikoliv. Vaše šance se mohou výrazně zlepšit, pokud.

SOUTĚŽ
     Oproti většině soutěžních akcí, se na Bradelské Skleněnce nehrají pouze 3 písničky, ale každý soutěžící má na svůj projev 30 - 40 minut. To podle počtu přihlášených. V oněch 30 - 45ti minutách je započítáno zvučení a pak prostě tolik písniček, kolik každý jeden soutěžící stihne přednést.
     Ať je časová limita dlouhá 30 nebo 45 minut, do soutěže autorské smí každý účastník přihlásit pouze 6 skladeb. Jinak by se porotcům asi zamotala hlava..)).
     Pro ostatních soutěžní kategorie ovšem není autorská tvorba podmínkou.
     Všichni soutěžící by měli být v místě konání asi hodinu před vlastním zahájením soutěže. To nejen pro pořádek, a zjištění, kdo chybí, jak se tak někdy stává, že někdo nepřijede a ani se neomluví, ale i pro to, aby se včas mohlo rozlosovat v kolik hodin ten který soutěžící bude vystupvat.

POROTA
     Jak je již u nás zvykem, když soutěží skupiny, sedí v porotě písničkáři a naopak. Letos tedy budou do poroty zváni písničkáři. O složení poroty se včas dozvíte na těchto stránkách v AKTUALITÁCH a v horní liště pod příslušným letopočtem (2009).

UBYTOVÁNÍ, STRAVA a HONORÁŘE
     Pořadatel samozřejmě nabízí možnost ubytování (spací pytle s sebou). Toto se hradit nebude, bude-li zajištěno v soukromí. Jinak včas oznámíme, kde je ubytování k dispozici a jeho cenu.
     Stravu si každý hradí sám. V místě konání bude možnost zakoupení nějakých pamlsků, piva, limonády a s největší pravděpodobností vyrobíme tousty a třeba i něco jiného. Včas se dovíte.
     Honoráře a cestovné se hradí výhradně hostům akce, nikoliv soutěžícím.

CENY A ODMĚNY
     Hlavní cenou je putovní trofej "Bradelská Skleněnka", o které se dočtete, když v menu nalistujete stránku "HLAVNÍ CENA". Tato cena je putovní. Ale pro vítěze bude k dispozici i další, věcná trofej, a to ze série trofejí pro všechny ostatní kategorie. A jelikož se ceny každý rok mění, nechte se překvapit.
     Vítěz Bradelské Skleněnky má zároveň právo vystoupit na dalším ročníku jako honorovaný host.
Ale vlastně všichni soutěžící mají šanci, že si jejich výkonu všimnou dramaturgové akcí z okolí a to vlastně taky jde. Naše Hudební Folková & Country Jednota sama pořádá akcí vícero a dost často si vybírá právě z účastníků BS.

Další informace dostanete na mailu nebo tel., uvedených v pravo v kontaktu


Kontakt :


Hudební Folková
& Country Jednota

Jana Zajíce 635, 530 12 Pardubice

Tel: 461 040 024
Mobil: 722 656 823 (Jarek Hampejs),
776 852 226 (Kačka Olyšarová)


počítadlo založeno 22.2.2008